אורוויל: עיירה בינלאומית שיתופית בהודו

אורוויל הוא ישוב עירוני בדרום מזרח הודו, כ-6 ק"מ צפונית לפודוצ'רי, במדינת טמיל נאדו, אשר נוסד בשנת 1968. היישוב קם כמרכז רוחני וכיום גרים בו כ-2237 תושבים החיים בשיתוף רעיוני ואקולוגי. העיר היא מעין קיבוץ גלויות של אנשים מכל קצוות תבל, שבאו לחיות חיי שיתוף, פשוטים ושונים מחייהם הקודמים.

אורווויל, עיר בינלאומית שהוקמה ב-1968 על ידי מירה אלפסה ("האם"). זהו יישוב שיתופי אקולוגי עם אוריינטציה רוחנית, בו חיים כ-2,000 אנשים מהודו וממדינות נוספות. העיר מורכבת ממספר רב של קומונות קטנות הפזורות בהתאם לתוכנית אב כללית. במרכז העיר נמצא ה"מטרימנדיר" (המקדש של האם), מבנה המיועד להתבוננות ומדיטציה. המבנה מעוצב ככדור זהב ענק המוקף בגנים. בתוך כדור הזהב ישנו אולם בגובה של כ-30 מטר שקירותיו לבנים. באמצע האולם ממוקם כדור הקריסטל המלאכותי הגדול ביותר בעולם, דרכו עוברת קרן שמש אחת שמאירה את כל החלל.


למידע נוסף בוויקיפדיה


#הודו #יישוביםאקולוגיים #מרכזיםרוחניים

81 צפיות

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים למייל

על עמי סלנט:

מאז פרישתו של עמי סלנט כמנהל מרכז המידע במכון מופ"ת הוא ממשיך לפתח מאגרי מידע שונים ומעמיקים, והחשוב שמביניהם הוא מיזם התיעוד המקוון – ילדים בשואה. בין השנים 1993-2008 עבד עמי סלנט גם כמרצה לתחומי המידענות וניהול התוכן במחלקה ללימודי מידע באוניברסיטת בר אילן.

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמי סלנט

האתר נבנה ע״י: ענת בילינסון