ארמון ולדימיר אלכסנדרוביץ , רוסיה

הארמון הידוע כיום כבניין האקדמייה (כיום משמש בעיקר להופעות מוסיקליות וחתונות) בסנט פטרסבורג, נבנה בשנים 1867-1872 עבור ולדימיר אלכסנדרוביץ , הנסיך הגדול של רוסיה . הוא היה הבן של הצאר אלכסנדר השני . מיטב האמנים והפסלים של צרפת ואיטליה גוייסו לעיצוב הפנים של הארמון שהוא מהיפים בעולם.

הספרייה המקורית של ולדימיר אלכסנדרוביץ , הנסיך הגדול של רוסיה


מי היה הנסיך הגדול של רוסיה , ולדימיר אלכסנדרוביץ ?


במהלך המלחמה העות'מאנית-רוסית (1877–1878) לחם ולדימיר נגד צבא האימפריה העות'מאנית, ופיקד על הקורפוס ה-12. אולם על אף הקיירה הצבאית המרשימה שטיפח, עניינו אותו יותר אמנות וספרות. בשנת 1880 מינה אותו אביו לנשיא האקדמיה הקיסרית לאמנויות יפות.

בשנת 1881 נרצח אביו אלכסנדר השני, הצאר הרוסי, ואחיו עלה לשלטון במקומו כאלכסנדר השלישיהצאר הרוסי. ולדימיר שהתעשת במהירות רבה יותר מאשר אחיו, היה זה שהכריז על מות אביהם לציבור. ולדימיר ירש את ספרייתו האישית של אביו, ואף הוסיף לאוסף את הספרייה הגדולה שלו. לאחר המהפכה הרוסית ספרים אלה נמכרו באופן אקראי לפי משקל, וכיום הם מהווים חלק מהאוספים של כמה אוניברסיטאות אמריקניות.

למידע בעברית אודות ולדימיר אלכסנדרוביץ', הנסיך הגדול של רוסיה
55 צפיות

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים למייל

על עמי סלנט:

מאז פרישתו של עמי סלנט כמנהל מרכז המידע במכון מופ"ת הוא ממשיך לפתח מאגרי מידע שונים ומעמיקים, והחשוב שמביניהם הוא מיזם התיעוד המקוון – ילדים בשואה. בין השנים 1993-2008 עבד עמי סלנט גם כמרצה לתחומי המידענות וניהול התוכן במחלקה ללימודי מידע באוניברסיטת בר אילן.

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמי סלנט

האתר נבנה ע״י: ענת בילינסון