מונטרג׳יוני, העיירה-טירה מימי הביניים באיטליהMonteriggioni is a medieval walled town, located on a natural hillock, built by the Sienese in 1214–19 as a front line in their wars against Florence


Monteriggioni

עיירת ימי ביניים קטנה ויפיפייה מהמאה ה-13 אשר ידועה בזכות חומותיה אשר נשארו בשלמותן.

מבצר צבאי לשעבר, המשמש כהגנה על סיינה.

העיירה ( נכון יותר : כפר קטן ומבוצר) מוקפת החומה מימי הביניים הוקמה בשנים הראשונות של המאה ה-13 כמעוז קדמי מפני פלישת פירנצה. המגדלים והחומות שמורים היטב,והם דוגמה חיה של מעוז טוסקני מבוצר.שבעה מתוך 14 המגדלים שוחזרו,אך רק מבט מקרוב מאפשר להבדיל בין מקור לשיחזור.המראה מרתק.

בכל פינה ורחוב וגם בפתח הבתים יצירות וכלי קרמיקה מרהיבים למכירה .

המקום הזה הרשים את דנטה ואת כתיבתו "הקומדיה האלוהית". זו גם הייתה תחנה חשובה עבור עולי הרגל ברחוב Via Francigena (רומא לקנטרברי).


הסיור הוירטואלי שלנו כולל סיור בין החומות העצומות של המתחם , בכיכרות העתיקות , בסמטאות העתיקות ובחנויות הקרמיקה המרהיבות.

פינות וחנויות לממכר כלי קרמיקה בכל המיתחם המבוצר של Monteriggioni

דלתות , שערים וחלונות במתחם Monteriggioni

אם הגעתם עד הלום , נשמח אם תרשמו בתחתית הדף ותשאירו כתובת מייל לקבלת עדכונים כל אימת שמתפרסמת סקירה חדשה שלנו . באחריות על איכות הסקירות !! בתודה מראש , עמי סלנט , עורך הבלוג "איים בזרם"


הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים למייל

על עמי סלנט:

מאז פרישתו של עמי סלנט כמנהל מרכז המידע במכון מופ"ת הוא ממשיך לפתח מאגרי מידע שונים ומעמיקים, והחשוב שמביניהם הוא מיזם התיעוד המקוון – ילדים בשואה. בין השנים 1993-2008 עבד עמי סלנט גם כמרצה לתחומי המידענות וניהול התוכן במחלקה ללימודי מידע באוניברסיטת בר אילן.

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמי סלנט

האתר נבנה ע״י: ענת בילינסון