סדרת "הבועה" של הצלם מלווין סוקולסקי, 1963

צילומיו של הצלם מלווין סוקולסקי, אחד הצלמים המובילים של מגזין האופנה Harper's Bazaar אשר תכנן ויזם סדרת צילומים בלתי שגרתית באופנה. סדרת "הבועה" של הצלם סוקולסקי צולמה באביב 1963. תצלומים אלה היו שיאו של עידן הפנטזיה של האופנה בפריז.
מלווין סוקולסקי (Melvin Sokolsky), הצטרף למגזין Harper's Bazaar בגיל עשרים ואחת בלבד. בשנת 1963 סוקולסקי התבקש לצלם סדרת תמונות בפריז, שבמהרה נהפכה לסימן ההיכר שלו: "סדרת הבועה". ההשראה לדימוי הבועה הגיעה מהציור המפורסם של הירונימוס בוש, האמן הידוע בן המאה ה-15, "The Garden of Earthly Delights". יצירתו של בוש מתארת את הסכנה הטמונה בפיתויי החיים לצד ביטוי של שמחה אולטימטיבית. בהשפעת כמה מהאלמנטים בציור, סוקולסקי תכנן בועת פרספקס שקופה שתרחף בנופי פריז, כשבתוכה ניצבת דוגמנית. כדי להחזיק את הבועה באוויר, חובר אליה כבל פלדה דק שלא מופיע בתמונה הסופית. הניסיון הראשון שנעשה בסדרה היה מעל נהר ההדסון שבניו-יורק, ובהמשך הבועה צולמה ברקיע מנהטן, בנהר הסיין ובמקומות נוספים בפריז. הסדרה זכתה להצלחה רבה והייתה מבין הסיפורים הגדולים שרצו במגזין.

מקור וקרדיט: מגזין הפקולטה לעיצוב, מכון טכנולוגי חולון

הצילומים מוצגים בגלריית The Fahey/Klein Galler בלוס אנג'לס

ראו גם: סדרת הצילומים באתר iso50


#אופנה #צילומים #צילומיאופנה #שנותה60

59 צפיות

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים למייל

על עמי סלנט:

מאז פרישתו של עמי סלנט כמנהל מרכז המידע במכון מופ"ת הוא ממשיך לפתח מאגרי מידע שונים ומעמיקים, והחשוב שמביניהם הוא מיזם התיעוד המקוון – ילדים בשואה. בין השנים 1993-2008 עבד עמי סלנט גם כמרצה לתחומי המידענות וניהול התוכן במחלקה ללימודי מידע באוניברסיטת בר אילן.

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמי סלנט

האתר נבנה ע״י: ענת בילינסון