עבודות הקרמיקה והאריחים המעוטרים בכיכר פלאסה דה אספניה בסביליה ספרדהפלאסה דה אספניה היא כיכר עירונית מרכזית בעיר סביליה שבספרד.

הכיכר היא אחד המקומות המזוהים ביותר עם העיר, והיא מייצגת את ההתעוררות המורית באדריכלות הספרדית. בשנת 1929 סביליה ערכה את התערוכה הספרדית-אמריקנית ומספר רב של בניינים נבנו בפארק מריה לואיסה בעיר, ביניהם הפלאסה דה אספניה.


הכיכר תוכננה בתקופה זו על ידי אניבל גונזלס. בקצה הפארק נבנתה הפלאסה כפי שהיא כיום, על מנת להציג את התערוכות של הטכנולוגיה והתעשייה הספרדית.


הכיכר בנויה בצורת חצי מעגל גדול, וסביבו בניינים, הניתנים לגישה מעל החפיר באמצעות מספר רב של גשרים. במרכז הכיכר מצויה מזרקה גדולה. כיום הכיכר כוללת ברובה מבנים של משרדי ממשלה.

הרעיון של חצי מעגל גדול, בא להביע את החיבוק של האמפריה הספרדית את המדינות שלה הפזורות בעולם.

אם לא נרשמת עד כה בדף למעלה לקבלת סקירות חדשות ( השאירו מייל) , אז ההפסד כולו שלנו ואולי גם שלכם , בתודה מראש , עמי סלנט , עורך הבלוג איים בזרם קישור

138 צפיות

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים למייל

על עמי סלנט:

מאז פרישתו של עמי סלנט כמנהל מרכז המידע במכון מופ"ת הוא ממשיך לפתח מאגרי מידע שונים ומעמיקים, והחשוב שמביניהם הוא מיזם התיעוד המקוון – ילדים בשואה. בין השנים 1993-2008 עבד עמי סלנט גם כמרצה לתחומי המידענות וניהול התוכן במחלקה ללימודי מידע באוניברסיטת בר אילן.

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמי סלנט

האתר נבנה ע״י: ענת בילינסון